"Możesz przyprowadzić konia do wody, ale dopiero jeśli przekonasz go, aby popływał na plecach - coś osiągnąłeś"


Próbuję znaleźć odpowiedzi na pytania dlaczego... i co jest tego przyczyną. Mówić o tym jest łatwo ale.... Znacie to z autopsji. Najlepsze rozwiązania znajdują się w nas samych, spróbujmy tylko popatrzeć na siebie z boku, bez emocji. Przeczytajcie a potem ........... Powodzenia

Jak odbieramy innych?

Opublikowano 18 kwiecień 2019 Autor: Opublikowano w: Mój punkt widzenia ... z życia brane
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak odbieramy innych? Oczywiście kierujemy się własnymi doświadczeniami a przede wszystkim własnymi charakterami i wszystkim, co one zawierają. Oceniamy więc ludzi, szczególnie tych bliższych, w sposób w jaki byśmy się zachowali w ich sytuacjach. A więc najczęściej wystawiamy własny obraz w takich momentach i przypinamy go do nich. Potem już nasza wyobraźnia dokleja wszystko, co jej na myśl przychodzi a więc często również to, co nas by w takich momentach najbardziej zabolało. Po krótkim czasie zamykamy to wszystko w sobie stwierdzając, że tak właśnie było i już. Ewentualnym argumentem jest fakt, że przecież jest to logiczne. Nie bierzemy tylko pod uwagę faktu, że takie postrzeganie jest bardzo jednostronne, subiektywne, że nasza prawda polega tylko w olbrzymiej większości na domysłach i do tego opartych na nas wartościach naszego charakteru a nie na faktach.

Komentarze: 3

 • do NickOKOK

  Mrówka i Latoja to ta sama osoba. Jest wspaniałą, bardzo wrażliwą kobietą, kochającą ludzi i zwierzęta. Pomaga wszystkim, oczywiście w miarę swoich możliwości. Możesz zajrzeć na FB wpisując hasło Pracownia 304, wszystkie piękne lalki tam zamieszczone wykonała sama. Pisze również piękne wiersze. Jednym słowem jest cudowną, wspaniałą, niesamowitą kobietą. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Za dużo nie mogę powiedzieć. Nie jestem do tego upoważniony. Na razie pozdrawiam Ciebie serdecznie.
  P.S. Pisz w miarę szybko bo zamykam Koszmarka. Wszystko ma swój czas.

 •   NickOKOK
  Link do komentarza NickOKOK 22 kwiecień 2019

  maj sie zbliza,.....szybko.... powiesz kim jest mrowka?
  kim jest latoja? stac cie na to? ...serdeczni epozdrawiam.. zyczac duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo zdrowia i dobrej pamieci i sprawnosci..

 •   NickOKOK
  Link do komentarza NickOKOK 22 kwiecień 2019

  dobry wieczor...wesołych swiat i dduzzzzzzo zdrowia i duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo radoscci i zyczliwosci...i wszystkiego naj naj lepszego... myslisz ,ze duzo masz ludzi .. ktorzry CI tego zycza?
  ..ot tak .. bezineresownie?
  jaaaaak ja/
  w sumie zgadzamsie si e ztym co piszesz,,,, choc zawsze blizej mi było do latoji..... alllllllllllllllllle i TY KOSZMAREK MASZ RCJE... ZAWSZE ZASTANAWIAM SIE ... JAKA CENE ZAPŁACIŁ KOSZMAREK ZA SWOJ EMĄDROSCI..?
  NO ALLLLLLLLLLLLLLE TY ZAWSZE SIE ASEKURUJESZ... NIIIIIIIIIC NIIIIE POWIESZ..... i stad ..choooooooooc jestes mi bliski.... to mało wiarygodny.. w swoich przesłaniach ... choc ciekawy...i uwazam.. ze w wieku ilus tam.... szcerosc ... jest ..norma... pozdrawiam..

Skomentuj

*
*
*