"Możesz przyprowadzić konia do wody, ale dopiero jeśli przekonasz go, aby popływał na plecach - coś osiągnąłeś"


Próbuję znaleźć odpowiedzi na pytania dlaczego... i co jest tego przyczyną. Mówić o tym jest łatwo ale.... Znacie to z autopsji. Najlepsze rozwiązania znajdują się w nas samych, spróbujmy tylko popatrzeć na siebie z boku, bez emocji. Przeczytajcie a potem ........... Powodzenia

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1821.

Prawdziwy przyjaciel w życiu....

Opublikowano 20 maj 2018 Autor: Opublikowano w: Mój punkt widzenia ... z życia brane
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawdziwy przyjaciel w życiu, bez względu na płeć, to ktoś, kto potrafi patrzeć na nas bezinteresownie, kto chociaż może nie zawsze będzie mógł nam pomóc to jednak wysłucha nas ze zrozumieniem a przynajmniej chęcią zrozumienia. Czasami jest naszym spowiednikiem a czasami kołem ratunkowym. Czujemy się w jego obecności dziwnie bezpieczni. Musimy tylko pamiętać, że powinniśmy też być kimś podobnym w stosunku do niego. Często też określamy w ten sposób ludzi miłych, z którymi okazjonalnie czujemy się dobrze. Są to ci, których lubimy nawet bardzo, którym, oczywiście naszym zdaniem, możemy zaufać. Powinniśmy to jednak robić dość rozsądnie. Takich ludzi możemy bowiem spotkać dużo częściej, jednak już o prawdziwych przyjaciół jest już dużo trudniej.

Prawdziwa przyjaźń jest uczuciem podobnym do prawdziwej miłości tyle, że zupełnie pozbawiona erotyczności i związanym z nią prawem do wyłączności. No może nie do końca tak jest, ale z grubsza biorąc jest to coś podobnego. I jedno i drugie jest poza tym dużo bardziej odporne na wszelkie zawirowania. Dlatego też pozbawiona tych cech prawdziwa, serdeczna przyjaźń bardzo rzadko staje na naszej drodze.

Czy więc jest możliwa? Uważam że tak, musimy tylko dobrze trafić na tę drugą, równie przyjazną nam połówkę i nie pozwolić jej odejść. Ludzi bardzo serdecznych jest wokół nas wcale nie mało, tyle że nie obnoszą się z tym. Wiem bo zdarzyło się to i dla mnie. Warto się rozglądać, szukać i otwierać na nich. Może się nagle okazać, że życie ma inną barwę i smak że wcale nie musi być takie szare jak się to nam wcześniej wydawało. I nieważna tu jest płeć ani wiek. Takie ograniczenia nie grają tu żadnej roli. Życzę powodzenia i trzeźwych ocen, bo jest to bardzo ważne. Przyjaźń podobnie jak miłość sprawdza się w napotykających nas trudnych sytuacjach. Czy jest to absolutną prawdą, tego nie wiem? Jednak wydaje mi się, że tak i moim zdaniem naprawdę warto spróbować aby to sprawdzić i dać sobie szansę.

Podobnie jak wielu innych uważam też, że prawdziwy przyjaciel to naprawdę wielki skarb. Nie oceniajmy więc ich patrząc na ich wady, bo każdy z nas je ma. Są przecież normalnymi ludźmi, tyle że może trochę wrażliwszymi, bardziej empatycznymi czy też jak my szukającymi odrobiny serca i zrozumienia u innych. Patrzmy więc na nich również pod tym kątem, bo tego, niestety, nie da się kupić za żadne pieniądze. I to prawda, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Gdy mamy jakieś kłopoty i szukamy oparcia i zrozumienia to tylko prawdziwi przyjaciele nie będą oceniać nas pod kątem własnych odczuć tego co dobre i co złe. Najpierw nas uspokoją, pomogą stanąć na nogi a dopiero później ewentualnie spróbują pomóc nam popatrzeć na siebie z boku.

Ze smutkiem muszę jednak przyznać, że w dzisiejszych czasach (a może to ja tylko nie mam szczęścia) spotkanie prawdziwych przyjaciół graniczy wręcz z cudem. Wielu z tych, których tak nazywałem okazało się nagle przyjaciółmi sezonowymi, szukającymi przyjaźni ale nie dającymi jej. A może jestem przewrażliwiony i za dużo oczekuję od ludzi? Kto wie, może jest i tak.

Komentarze: 2

  • Zgadzam się absolutnie z Latoją. Na temat zjawiska, które nazywamy przyjaźnią prochu już nie wymyślimy. Inaczej mówiąc, praktycznie nic więcej nie da się moim zdaniem napisać. Chciałbym spotkać na swojej drodze takich osobników. Uczciwie mówiąc już takich znam i mam szczęście przyjaźnić się z nimi. Jednak sami wiecie jak to jest w życiu, tkwi w nas wielki głód niedosytu tego uczucia. A na ile ono będzie trwałe, odporne na upływ czasu, zobaczymy?.
    Pozdrawiam Latoję i Was.

  • Dla mnie prawdziwy przyjaciel, to nie tylko osoba, na którą możemy liczyć w każdej sytuacji, choć jest to absolutna podstawa. Bez tego nie można o prawdziwej przyjażni mówić. Przyjaciel to osoba, która nas zna od podszewki, nie potrzebuje słów, żeby czuć co się z nami dzieje. To osoba, której mówimy wszystko bez obawy, że nas będzie oceniać, a jeśli już, to otwarcie, w oczy. Otwarcie też mówi nam prawdę, której inni nam nie powiedzą. Przyjaciel to pokrewna dusza, która kocha nas własnie takimi, jakimi jesteśmy, tęskni gdy jest daleko, na każdym kroku czujemy jej obecność i zainteresowanie, troskę o nas. Przyjaciel cieszy się naszą radością, smuci naszym smutkiem.
    Oczywiście musi to działać w obie strony, tego chyba nawet nie potrzebowałam dodawać...

Skomentuj

*
*
*