"Możesz przyprowadzić konia do wody, ale dopiero jeśli przekonasz go, aby popływał na plecach - coś osiągnąłeś"


Próbuję znaleźć odpowiedzi na pytania dlaczego... i co jest tego przyczyną. Mówić o tym jest łatwo ale.... Znacie to z autopsji. Najlepsze rozwiązania znajdują się w nas samych, spróbujmy tylko popatrzeć na siebie z boku, bez emocji. Przeczytajcie a potem ........... Powodzenia

Świat myśli ....

Opublikowano 29 marzec 2016 Autor: Opublikowano w: Mój punkt widzenia ... z życia brane
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Proponuję utworzenie nowej zakładki tematycznej pod nazwą ...świat myśli. Poruszalibyśmy tam tematy rozumienia różnych problemów postrzeganych pod różnymi kątami. Na co dzień, hołdując przyzwyczajeniom, opieramy się w swoich opiniach na otaczających nas stereotypach, będących wynikiem średniej arytmetycznej opartej na najczęściej spotykanych doświadczeniach jakiejś grupy osób.

I w tym tkwi cały problem. Bo w ten sposób wystawiamy najczęściej nasze szybkie i naszym zdaniem bezdyskusyjne, oceny sytuacji. Nie próbujemy nawet zrozumieć, że dotykające nas sytuacje i zdarzenia, są w wielu szczegółach inne od pozostałych. Jesteśmy jednym z kolorowych szkiełek w kalejdoskopie życia, które kręcąc się powoli, co chwilę zmienia nasze otoczenie, jednocześnie zmieniając nasze w nim miejsce. Każdy problem można i powinno się rozważać wychodząc z różnych punktów widzenia. Do żadnego zdarzenia nie można przypisać jednej i niepodważalnej prawdy. Dlatego dobrze byłoby nauczyć się patrzeć i oceniać własne sprawy bardzo indywidualnie, może nawet i wychodząc z ogólnego punktu ich widzenia, jednak wprowadzając poprawki na szczegóły dotyczące tylko nas. Chciałbym abyśmy nauczyli się, oceniając własne problemy, patrzeć na nie bez emocji.

Tematy mogą się powielać i dotyczyć wszystkiego, bez wyjątku. Może to pozwoli nam wreszcie zrozumieć złożoność, wydających się nam prostymi, spraw.

 

Ostatnio edytowany: wtorek, 29 marzec 2016 10:06

Komentarze: 2

  • Zrób to samo, zarekomenduj Koszmarka na FB....

  • Widzę, że chcesz dać Koszmarkowi szansę na pozostanie. Myślę, że to dobry pomysł, zmieniona formuła i spektrum tematyczne może zachęci osoby czytające do włączenia się w dyskusję.Proponuję abyś zareklamował tę zmianę wśród znajomych na FB, którzy być może znajdą tu dla siebie miejsce do wypowiedzenia swoich poglądów na różne tematy, a czego nie chcą robić publicznie na FB.
    To jaki temat będzie pierwszy?

Skomentuj

*
*
*